Особливості купольних ip-відеокамер

0
346

Відеокамери отримали назву «купольні» за рахунок свого зовнішнього вигляду. За формою вони нагадують купол невеликого розміру. Зовні камери відеоспостереження цього типу мало чим відрізняються один від одного, а ось різниця між ними за технічними характеристиками може бути істотною.

Корпус камери відеоспостереження, виконаний у формі купола, здатний виконувати відразу кілька функцій: захисну, маскувальну, а також служить в якості кріплення. Купольна будова корпусу захищає об’єктив камери відеоспостереження від проникнення пилу і вологи. Якщо відеокамера має антивандальний корпус, то він ще захищає пристрій від різних фізичних впливів, що дозволяє включати таке обладнання в зовнішні системи відеоспостереження.

Що стосується маскування, то купольні камери відеоспостереження мають максимально непомітне будову, а також можуть бути виготовлені із затемненого скла. За рахунок цього оточуючі не мають уявлення, в якому напрямі спрямована відеокамера і які об’єкти потрапляють під її огляд. Якщо не вдаватися в деталі, то така відеокамера дуже схожа на яку-небудь сигнальну лампу.

Така будова корпусу дозволяє легко встановити відеокамеру на будь-якій поверхні. Найчастіше такі пристрої розташовують на стелі або стіні, але при необхідності їх можна розмістити і на іншій рівній поверхні, як вертикальною, так і горизонтальною.

Всередині купола може розташовуватися пристрій для обігріву, за рахунок якого камера відеоспостереження буде справно функціонувати при низькому температурному режимі. Для зовнішніх систем відеоспостереження використовують камери в антивандальному корпусі. Оптика ip-камер відеоспостереження може включати автоматичну діафрагму.

Досить часто користувачі зупиняють свій вибір саме на купольних камерах відеоспостереження для побудови систем відеоспостереження на різних об’єктах. Але, як і багато інші пристрої, ці камери також мають деякі недоліки у своєму застосуванні. Можна виділити кілька найголовніших:

  • недоцільна установка на вертикальних поверхнях;
  • пластик в якості матеріалу для купола знижує якість зображення;
  • ІЧ-підсвічування часто відбивається від корпуса відеокамери.

Що стосується способу установки, то в цілому, є можливість їх розмістити і на горизонтальній і вертикальній поверхні, але при вертикальному монтажі істотно знижується кут огляду, а, відповідно, в кадр перестає потрапляти певна частина території. ІЧ-підсвічування, якою оснащені камери відеоспостереження, не повністю проходить через корпус пристрою, а це призводить до появи відблисків.