Особливості проектування систем відеоспостереження

0
414

У світі сучасних технологій в процесі створення системи відеоспостереження, а саме на етапі проектування, найбільше привертає увагу питання використання відеокамер, які мають високий дозвіл. Роздільна здатність відеокамери — це один з найголовніших факторів. Висока якість картинки, отриманої з камер відеоспостереження, у деяких випадках може грати дуже важливу роль, наприклад, якщо поставлено завдання ідентифікувати будь-який об’єкт, а якість картинки не дозволяє це зробити.

Звичайно ж, існує ще безліч параметрів, які впливають на якість одержуваного зображення. До них відноситься і те як відеокамера розташована на об’єкті, наскільки високо або низько її закріпили, на якому відстань пристрій віддалено від об’єкта спостереження, як обладнання справляється з змінними умовами освітлення на об’єкті. Але, незважаючи на всі вищевказані параметри, роздільна здатність камери відеоспостереження займає лідируюче місце в цьому списку.

Як правило, якщо вибір зроблено на користь обладнання, яке характеризується високою роздільною здатністю, то користувачу буде потрібно збільшити видатки для його придбання, так як чим вище цей показник, тим вище вартість таких пристроїв. Крім того, висока якість відеоданих потребує більше місця для зберігання. Зазвичай, коли планується проект системи відеоспостереження на якому-небудь об’єкті, виникають наступні питання:

  • Камери з яким дозволом підійдуть для системи відеоспостереження на конкретному об’єкті?
  • Як дізнатися, яка кількість мегапіксельних камер буде необхідно, щоб замінити звичайні на встановленій території?
  • Яка загальна кількість камер потрібно для всієї системи відеоспостереження на даному об’єкті?
  • Як правильно підібрати місце встановлення обладнання?
  • Як переконати користувача в правильності вибору мегапіксельних камер натомість звичайним?

Особливості проектування систем відеоспостереженняЩоб отримати коректні відповіді здійснюють етап моделювання системи відеоспостереження на підставі плану об’єкта, де передбачається установка обладнання. Існують спеціальні програмні комплекси, де можна автоматично зробити проект відеосистеми. В процесі моделювання системи потрібно здійснити первинне місцезнаходження відеокамер і для кожного пристрою вибрати необхідні розміри зон огляду, а також передбачити місце розташування об’єкта відеоспостереження. Отримане кількість пікселів на метр на обраному видаленні від відеокамери дає можливість дізнатися в якому місці можна розпізнати об’єкт. Програмний комплекс на плані об’єкта покаже зону огляду камери відеоспостереження і різними кольорами вкаже зону ідентифікації. Крім цього, моделювання дає можливість дізнатися, коли можна певну кількість звичайних відеокамер замінити однією мегапіксельною або, навпаки. Проектувальник, змінюючи розташування відеокамер на плані об’єкта, підбирає найбільш оптимальні їх розміщення.

На етапі проектування також потрібно окремо розглянути питання зберігання архівних відеозаписів, так як при використанні обладнання з високим дозволом обсяг отримуваних даних значно збільшиться. Вже в залежності від переваги користувача, архів може зберігатися на спеціальному обладнанні або, наприклад, якщо користувач підключив IP-відеокамери до хмарного сервісу відеоспостереження, для зберігання даних буде використовуватися хмарний архів. Такий варіант може використовуватися як окремо, так і паралельно з зберіганням даних на жорстких дисках. У будь-якому випадку, правильно спроектована і узгоджена система відеоспостереження, унеможливить виникнення будь-яких проблем вже на етапі експлуатації системи відеоспостереження користувачем.