PTZ камери відеоспостереження

0
242

Одним з сучасних пристроїв для відеоспостереження є камера PTZ. Що з себе представляє таке обладнання? PTZ камера відеоспостереження — це роботизована камера, яка має вбудований електронно-механічний привід управління відеоспостереженням, що дає можливість управляти обертанням і нахилом камери. Також в камері є оптичний трансфокатор, за допомогою якого можна міняти кут огляду. Управління камерою здійснюється дистанційно за допомогою спеціального пульта або програмного забезпечення, коли обладнання підключено до мережного протоколу.

PTZ камери досить широко використовуються в побудові систем безпеки. Встановлення таких камер дає можливість контролювати великі відкриті простори з допомогою керування положенням зон огляду. Такі камери пристосовані до використання як в приміщенні, так і надворі. Всі пристрої, які призначені для зовнішнього використання обладнані герметичним корпусом, який захищає камеру від попадання пилу і вологи, а також має антивандальні властивості. Таке обладнання може працювати при температурі від -50 до +60 градусів С.

PTZ камери можуть працювати в двох режимах: фіксований і мобільний. У першому випадку камера направлена на контрольовану зону без необхідності управління PTZ позицією, але при потребі її можна віддалено переналаштувати. У мобільному режимі напрямок періодично змінюється для деталізації об’єктів, що охороняються, і розширення поля зору камери.PTZ камери відеоспостереження

Після установки PTZ камер відеоспостереження проводиться їх налаштування. Камери підключають до відеореєстратора і здійснюють інформаційну налаштування режимів їх роботи. Потім необхідно вибрати необхідний канал спостереження. По кожному з PTZ-каналів можна задати свої індивідуальні налаштування. Для налаштування пристрою в обраному каналі потрібно вказати протокол управління. Наступним кроком буде встановлення швидкості, з якою будуть передаватися дані з PTZ камери. Далі необхідно задати параметр «Стоп біт» — кількість стопових бітів, що передаються для розподілу інформації. Потім вибрати спосіб виявлення помилок при передачі інформації. Останніми кроками в налаштуванні PTZ камери будуть установка IP адреси пристрою для реєстратора та зазначення режиму та розкладу рухів камери.

Налаштування цифрових PTZ камер здійснюється таким же чином , або через відеореєстратор, або за допомогою програмного забезпечення, встановленого на комп’ютері. Для того, щоб можна було керувати камерами віддалено використовується безпровідний ІЧ-пульт, пульт-клавіатура з 3D-джойстиком, спеціальне програмне забезпечення, провідний USB пульт, управління по інтерфейсу Ethernet.