Особливості камер «День-ніч»

0
231

В даний час на ринку відеоспостереження представлений величезний вибір обладнання, що відрізняється безліччю характеристик. Існує два варіанти пристрою «День і ніч». Перший варіант працює наступним чином: нічний режим включається за рахунок того, що відбувається цифрова обробка відеосигналу, рівень чутливості значно вище, в цілому всі характеристики матриці краще. У той час, коли камера працює в нічному режимі, якість зйомки не може досягти рівня монохромного відеокамери. Крім того, така камера не може бути використана з ІЧ-підсвічуванням. Основна частина відеозйомки у такої камери відеоспостереження — кольорова. Коли рівень освітлення падає, всі колірні властивості відеокамери знижуються.

Всі кольорові камери відеоспостереження, які також мають режим день/ніч, оснащені спеціальним фільтром. З його допомогою відеосигнал ділиться на три кольори: зелений, червоний і синій. Крім того, для отримання певного кольору, в матриці використовуються три пікселя. За рахунок того, що фільтр виділяє три ці області спектру, відбувається виключення ІЧ-випромінювання фільтром, після чого відеокамера в даній області нічого не бачить. Завдяки цим трьом пікселям виходить один піксель сприйняття. З цим пов’язаний і низький рівень чутливості.

Є інший тип кольорових відеокамер, які мають режим «день/ніч», які здатні здійснювати повний перехід в чорно-білий режим. Для цього на об’єкті повинен бути досягнутий мінімально встановлений поріг освітленості. В цей момент автоматично прибирається цветообразующий фільтр. Після цього всі пікселі стають чорно-білими перетворювачами. Іншими словами, пристрій перетворюється в чорно-білу відеокамеру з відповідними параметрами. Камера відеоспостереження, яка має забирається фільтр, характеризується більш високою чутливістю і роздільною здатністю.

На кожному об’єкті вимоги до системи відеоспостереження відрізняються. Наприклад, для встановлення системи відеоспостереження в офісі і магазині, цілком буде достатньо стандартних кольорових камер відеоспостереження, так як дані об’єкти мають достатній постійний рівень освітленості. Такі параметри об’єктів дають можливість отримати зображення хорошої якості. Загалом камери «день/ніч», які мають забирається фільтр буде розумно використовувати на тих об’єктах, де в нічний час зйомки потрібна робота цих чорно-білих пристроїв. Слід враховувати, що при повній відсутності освітлення на об’єкті, монохромні відеокамери працювати не будуть. Але їх робота забезпечена під час сутінків. Всі ці пристрої оснащені інфрачервоним підсвічуванням, що забезпечить користувача досить гарною якістю зображення.