Рейкові системи відеоспостереження

0
263

Рейкова система відеоспостереження, в першу чергу, являє собою точний механічний інструмент. За один рік використання каретка з встановленої камерою відеоспостереження долає шлях у десятки тисяч кілометрів. Можна провести порівняння такого пристрою з автомобілем. Вони обидва вимагають регулярного проведення технічного огляду та обслуговування.

Переміщення каретки з камерою відеоспостереження може бути організовано двома способами:

  • Пристрій може бути самодвижущимся. Рух відбувається за рахунок электрпривода, встановленого на каретці.
  • Рух карети відбувається за допомогою троса, а електродвигун встановлений в кінці всій рейкової системи.

Перший варіант дає можливість встановлювати рейки з поворотними ділянками. У цьому разі візок являє собою досить складний механізм, який потребує безперервному електроживленні. Другий варіант передбачає пряме розташування рейки, але він більш простий і надійний, а також простий в обслуговуванні.

Головною проблемою у роботі рейкових систем вважається забезпечення якості відеосигналу, а також питання електроживлення на довгих дистанціях. Для вирішення цих питань можуть застосовуватися спеціальні коаксіальні кабелі, а також Wi-fi. Звичайно ж, кожен із варіантів має свої недоліки. При використанні коаксіального кабелю може виникнути проблема з зовнішніми перешкодами, а от якщо використовувати wi-fi, то тут обмеження по відстані використання системи.

Із забезпеченням електроживлення також не все так просто. Є виробники, які застосовують графітові струмоприймачі. Графітовий пил здатна осідати на відеокамері, що з часом призведе до погіршення якості зображення. Для того, щоб рейкова система відеоспостереження працювала без збоїв, треба процес монтажу та обслуговування довірити грамотним фахівцям.

Раніше в рейкових системах відеоспостереження використовувались аналогові поворотні модулі або стандартні купольні відеокамери. В даний час, коли стрімко розвиваються технології ip, для рейкових систем стали використовувати камери відеоспостереження, які мають дозвіл HD або FULL HD. Для того, щоб отримати чітке зображення з камери, яка знаходиться в русі використовують технологію HD-SDI. Завдяки цьому відбувається передача зображення високого дозволу без будь-яких затримок по коаксіальному кабелю на приймаючу обладнання, а вже після можна здійснити перехід до формату IP.

Використання рейкових систем відеоспостереження дозволяє організувати більш функціональне спостереження, яке забезпечить можливість контролювання всього об’єкта. Така техніка допоможе уникнути появи сліпих зон, що зробить систему відеоспостереження і роботу операторів більш ефективною.