Самостійна установка зовнішнього відеоспостереження

0
274

Відеосистеми можуть бути встановлені на промислових об’єктах, у різних громадських місцях, а також у приватних домоволодіннях. Будь-який з цих об’єктів може зажадати моніторингу подій не тільки всередині будівель, але і навколишнього його території. Система вуличного відеоспостереження створюється шляхом спільного застосування апаратних і програмних пристроїв, завдяки яким можна в будь-який час доби контролювати події, що відбуваються. У багатьох випадках установка зовнішнього відеоспостереження може бути виконана самостійно, без допомоги фахівців. Для цього потрібні невеликі технічні знання і навички.

Суттєво спрощує процес установки системи зовнішнього відеоспостереження придбання готового комплекту обладнання. Існує безліч варіантів готових комплектів, розрахованих на використання в певних умовах. Але обов’язково слід проаналізувати умови на об’єкті, де планується установка пристроїв, і технічні параметри обладнання, що входить в готовий комплект. Якщо є розбіжності, то краще придбати пристрої окремо, які будуть повністю відповідати вимогам користувача.

Набір обладнання для зовнішнього відеоспостереження в цілому за своїм складом не має відмінностей з комплектом пристроїв для внутрішніх відеосистем. Як і в будь-якому іншому випадку, перед побудовою відеосистеми, користувачеві необхідно визначитися із завданнями і цілями її використання. Останнім часом стали активно застосовуватися ip-системи відеоспостереження. У цьому випадку знадобиться сервер. В якості сервера може виступати персональний комп’ютер з встановленим спеціальним програмним забезпеченням. Плюс такої системи відеоспостереження в тому, що не потрібно займатися прокладанням кабельних з’єднань. З використанням ip-обладнання можна створити безпровідну систему відеоспостереження.

Для організації самостійної зовнішньої системи відеоспостереження обов’язково потрібно врахувати деталі, що стосуються вибору як самих відеокамер, так і місць їх встановлення. Для безперебійної роботи зовнішньої системи відеоспостереження необхідно вибирати пристрої, оснащені герметичним кожухом, а також спеціальним підігрівом. Це дозволить відеокамері успішно справлятися зі своєю роботою при різних погодних умовах. Самі камери краще не встановлювати занадто низько. Відстань від місця встановлення до землі не повинно бути менше трьох метрів. Це захистить пристрій від можливого фізичного впливу, яке може вивести обладнання з ладу.

При виборі місця кріплення відеокамери обов’язково слід звернути увагу на освітлення в цьому місці, де саме розташовані джерела світла. Щоб отримане зображення не вийшло засвіченим, необхідно встановити камеру таким чином, що на неї не потрапляли прямі промені світла. А ось що стосується нічної відеозйомки, то тут слід подбати про додаткові джерела освітлення. Мова йде про ІЧ-прожектори.

Перед установкою провідний відеосистеми потрібно спланувати місця прокладання кабельних з’єднань. Для зовнішніх відеосистем найкраще підійде комбінований кабель, який буде з’єднаний з джерелом електроживлення і відеореєстратором. Кронштейни слід надійно встановлювати, щоб погодні умови не призвели до псування обладнання. Краще не розміщувати відеокамери в легкій доступності для оточуючих. Перед тим як виконати остаточне кріплення всіх пристроїв, потрібно провести тестування системи відеоспостереження. Якщо дотримуватися всіх необхідних умов, то можна і без допомоги фахівців самостійно організувати зовнішнє відеоспостереження на об’єкті.