Системи відеоспостереження та вимоги до них

0
129

Самою головною підсистемою в загальній системі безпеки об’єкта є відеоспостереження. Установка системи відеоспостереження дає можливість в рази підвищити ефективність охоронного комплексу, а також скоротити кількість персоналу на об’єкті. Зрозуміло максимальний ефект досягається тільки в тому випадку, якщо дотримані всі правила установки відеосистеми. Для цього до монтажу відеообладнання пред’являються певні вимоги.

Серед основних вимог до відеосистеми можна виділити наступні:

  • В першу чергу, відеокамери повинні бути встановлені таким чином, щоб під їх об’єктив не потрапляли інші будівлі або споруди. Крім цього, пристрої не повинні знімати ті ділянки на об’єкті, які не викликають інтересу з точки зору безпеки, так як великий обсяг непотрібних даних буде тільки негативно позначатися на роботі оператора відеонагляду.
  • Зовнішні системи відеоспостереження повинні будуватися з урахуванням того, що зовнішнє розташування пристроїв пов’язано з великим ризиком псування обладнання як умисного з боку людини, так і від впливу негативних факторів навколишнього середовища. Також, необхідно звернути увагу на технічні параметри обладнання. Камера відеоспостереження повинна не тільки зафіксувати, наприклад, незаконне проникнення на територію об’єкта, але і отримане зображення повинно бути таким, щоб на ньому можна було розпізнати злочинця. Такі деталі можуть істотно допомогти при розслідуванні злочину. Крім цього, слід враховувати, що освітлення при зовнішньому відеоспостереження досить мінливий, що буде позначатися на якості відеозйомки.
  • Крім обладнання, яке буде використовуватися для відеозйомки, потрібно подбати про якісні засоби запису, щоб всі отримані дані були надійно захищені від псування та крадіжки. Вся інформація має стискатися таким чином, щоб не було надто великої втрати якості, але і вага всіх даних був максимально знижений. На кожному об’єкті індивідуально встановлюється строк зберігання всієї відеоінформації, після закінчення якого вона видаляється.
  • Якщо на об’єкті використовується бездротова система відеоспостереження, то вона обов’язково повинна бути надійно захищена від перехоплення інформації.
  • На об’єкті, де встановлена система відеоспостереження, обов’язково повинні бути розміщені таблички з відповідною інформацією.
  • Дані, отримані з камер відеоспостереження, не повинні знаходитися у вільному доступі, щоб уникнути їх навмисного псування або випадкової втрати.

Установка системи відеоспостереження законодавчо регулюється, тому важливо враховувати всі нюанси, щоб установка відеокамери не стала злочином.