Стали відомі технічні характеристики qualcomm snapdragon 898 і mediatek dimensity 2000

0
28

І mediatek, і qualcomm розробляють нові флагманські soc, які ляжуть в основу більшості топових смартфонів, випущених в 2022 році. Анонс нових чіпів ще попереду, але їх основні технічні характеристики вже просочилися в мережу через китайського блогера digital chat station, який опублікував інсайдерську інформацію.

Згідно з цими даними, виробництвом флагманської soc qualcomm snapdragon 898 займатиметься південнокорейська компанія samsung. Чіп буде проводитися по 4-нанометровому технологічному процесу. Нова soc буде складатися з 8 процесорних ядер і інтегрованого графічного прискорювача adreno 730. Процесорні ядра розділені на кілька кластерів — один швидкий cortex-x2 з тактовою частотою 3 ггц, ще 3 ядра з частотою 2,5 ггц cortex-a710 із середньою продуктивністю і 4x економічних ядра cortex-a510 з тактовою частотою 1,79 ггц.

Що стосується mediatek dimensity 2000 , то цей чіп буде мати ідентичну конфігурацію, що і soc від qualcomm, але три середніх ядра будуть працювати на більш високій тактовій частоті — 2,85 ггц проти 2,5 ггц. Вбудованим графічним прискорювачем тут є mali-g710 mc10. Нові soc mediatek будуть вироблятися по 4-нанометровому технологічному процесу тайванської компанії tsmc.

Коли саме повинні вийти нові процесори qualcomm і mediatek, не повідомляється. Очікується, що qualcomm snapdragon 898 буде анонсований під час традиційної зустрічі qualcomm зі своїми партнерами, яка проходить в грудні кожного року.