Відмовостійкі системи відеоспостереження

0
26

Система відеоспостереження, як складовий елемент системи безпеки, несе найбільший обсяг інформації, необхідний для аналізу ситуацій і прийняття відповідних рішень. Камери відеоспостереження призначені для ведення повного контролю на території об’єкта, тому надійності використовуваного обладнання приділяється досить багато уваги.

Один з найбільш простих способів підвищення рівня надійності системи відеоспостереження — це її повне дублювання. Іншими словами, це можна прирівняти до паралельного створення ще однієї відеосистеми. Зрозуміло, такий варіант зовсім не розумний, з фінансової сторони. Необхідні інші способи підвищення рівня надійності роботи системи відеоспостереження. Оптимальним варіантом буде експлуатація систем відеоспостереження з відмовостійкої архітектурою.

Відмовостійкість — це здатність системи виконувати свої функції навіть після виходу з ладу будь-якого складового елемента. Відмовостійкість обумовлюється числом різних послідовних відмов кожного з елементів системи, після чого система в цілому продовжує функціонувати. Базовий рівень відмовостійкості говорить про те, що система буде продовжувати працювати при видаленні одного складового елемента.

До складових елементів системи відеоспостереження відносяться: камери відеоспостереження, мережа передачі даних, лінії передачі даних, система виведення зображення, пристрої електроживлення, обладнання для обробки і зберігання даних. Розглянемо більш детально кожну складову відеосистеми з боку відмовостійкості.

IP камера відеоспостереження — це основний елемент мережевої відеосистеми. Саме з допомогою цього пристрою ми бачимо зображення. В даний час на ринку відеоспостереження можна побачити широкий вибір обладнання з різними технічними параметрами, де вказано довгий термін роботи пристрою на відмову, а, відповідно, і термін гарантії. Деякі камери відеоспостереження мають термін гарантії до 5 років. Щоб підвищити рівень безпеки на об’єкті, можна на відповідній ділянці розташувати камери відеоспостереження так, щоб вони перекривали зони спостереження один одного. Якщо один з пристроїв вийде з ладу, відеоспостереження буде продовжено. Відмовостійкі системи відеоспостереження
Вдосконалення мережевих технологій дозволяє досить просто підвищити рівень відмовостійкості мережі передачі даних. Велика кількість виробників обладнання випускають мережеві комутатори, які оснащені дублюванням шини передачі даних. Це забезпечує використання мережі навіть у тому випадку, якщо відбулося вигорянні якогось мережевого порту.

Зазвичай, при створенні організованої кабельної системи використовується дублювання лінії передачі даних, а обладнання здатне функціонувати з використанням двох ліній передачі. Витрати на підвищення рівня відмовостійкості в цьому випадку не надто великі.

Що стосується виведення зображення для перегляду, то саме від цього залежить виконання своїх функцій операторами. Сучасні системи відеоспостереження дозволяють швидко вивести відеозображення на екран будь-якого комп’ютера, якщо обладнання вийшло з ладу. Більш того, більшість виробників обладнання надають мобільний програми для онлайн-доступу до камер відеоспостереження. В цілому, немає ще більшої необхідності підвищення рівня відмовостійкості цієї частини відеосистеми.

Кожна система відеоспостереження повинна бути обладнана резервним живленням на той випадок, якщо будуть перебої з електроживленням від основного джерела. Для того, щоб система відеоспостереження змогла функціонувати безупинно, при збої в харчуванні, використовуються здвоєні блоки живлення.

Підсистема, що відповідає за обробку і зберігання інформації — важлива складова системи відеоспостереження. Це найдорожча частина відеосистеми, а вихід її з ладу здатний залишити весь об’єкт без спостереження. Швидко усунути несправність, як правило, неможливо. Дублювати таку систему фінансово вкрай не економічно. Функцію відмовостійкості системи відеоспостереження без великих грошових вкладень можна забезпечити тільки в тому випадку, якщо спочатку використовується обладнання з відмовостійкої архітектурою.