Аналогове або IP відеоспостереження?

0
299

В даний час установка системи відеоспостереження на будь-якому об’єкті може бути заснована як на аналоговому обладнанні, так і на ip. Якому ж варіанту варто віддати перевагу? Для цього, в першу чергу, необхідно визначитися якими параметрами повинна володіти система відеоспостереження і які вимоги до неї будуть поставлені. Потрібно вирішити питання ціни, так як ці два варіанти відрізняються за вартістю. Потім необхідно задуматися про якість зображення, яку буде отримано з тих чи інших камер відеоспостереження, а також про можливість яких-небудь додаткових функцій.

Аналогові системи відеоспостереження з’явилися значно раніше. Для створення такої системи використовуються аналогові камери відеоспостереження. Сигнал з таких камер проходить до відеореєстратора, де і відбувається обробка відео. Звичайно такі системи мають як свої плюси, так і мінуси. Якість зображення, яке можуть передати аналогові камери, як правило, не може бути вище 0,4 Мп. Доступ можливий тільки через інтернет шляхом підключення аналогових камер до відеореєстратора, який має вихід в інтернет. Варто зауважити, що аналоговий сигнал, що передається по проводах, реагує на різні електромагнітні перешкоди. Багато користувачів віддають перевагу аналоговим системам відеоспостереження, вважаючи, що їхня вартість значно нижче ніж ip. Але не варто забувати про кількість обладнання, які треба придбати для її функціонування. Знадобляться камери, відеореєстратор, кабелі та інше.

IP відеокамери, які необхідні у другому випадку, за вартістю виходять дорожче аналогових, але необхідно розраховувати загальні витрати на систему і враховувати всі переваги ip відеоспостереження. Такі камери забезпечують високу роздільну здатність картинки (від 1 Мп і до 10 Мп). Варіант підключення до інтернету таких камер набагато простіше. Немає потреби в додатковому обладнанні. IP камери безпосередньо підключаються до мережі інтернет. Крім того, їх можна безпосередньо підключити до хмарного сервісу відеоспостереження, за допомогою якого можна мати не тільки віддалений доступ з будь-яких пристроїв, але і зберігати інформацію в хмарному архіві. Одним з універсальних хмарних сервісів є рішення від компанії «Cambat», яке максимально виконує всі необхідні для хмарного відеоспостереження функції. IP відеокамери можуть мати масу різних додаткових функцій: детектор руху, детектор звуку, мікрофон, динаміки, механізм оповіщення при зломі, оповіщення при зафарбовуванні/закриття об’єктиву. Всі ці параметри надають додаткову зручність при побудові систем безпеки.

Обидві системи відеоспостереження мають свої переваги. IP відеоспостереження все частіше впроваджується на різних об’єктах, де необхідне використання великої кількості камер з високою якістю зображення. Не можна з упевненістю сказати, що якась система, безумовно, краще. У різних користувач складеться свою думку, на користь одного з варіантів. Необхідно вибирати обладнання в залежності від цілей і завдань, які поставлені перед системою відеоспостереження.