Масштабні системи відеоспостереження і способи підвищення їх надійності

0
147

Ми можемо зустріти на об’єктах найрізноманітніші системи відеоспостереження. На невеликому об’єкті вона може включати всього одну або дві камери відеоспостереження, а на іншому — величезна кількість пристроїв, які забезпечують безпеку великого об’єкта. Чим більше об’єкт, тим, відповідно, і масштабніше потрібна система відеоспостереження, щоб якомога більше території знаходилося під контролем. При побудові складних систем відеоспостереження потрібно враховувати безліч нюансів ще на етапі створення проекту і підбору обладнання.

Існують різні програмні інструменти, які відповідають за надійність відеозапису та зберігання інформації в масштабних відеосистем. В першу чергу, при роботі системи відеоспостереження увага звертається на її надійність, наскільки система може забезпечити постійну запис відео та зберігання отриманих даних. Розробники програмного забезпечення мають різні інструменти для вирішення цих питань.

Для того, щоб підвищити рівень надійності відеозапису та ведення архіву деякі розробники пропонують функцію синхронізації. Вона відбувається між архівом сервера системи і локальним архівом, який зберігається на вбудовану карту пам’яті. Така функція дає можливість бути впевненим у збереження інформації навіть у тому випадку, якщо будуть якісь збої в роботі мережі. Якщо зв’язок був втрачений, то після її відновлення сервер отримає всі відсутні дані з карти пам’яті і здійснить синхронізацію з усією інформацією. Такі дії забезпечать користувачеві безперервну відеозапис без втрати даних.

Далі ми розглянемо такі можливості системи, як резервування та копіювання. Вони забезпечують захист від втрати відеоданих в тому випадку, якщо стався збій у роботі сервера системи. Копіювання певної частини інформації на запасний сервер забезпечує високий рівень надійності системи відеоспостереження. Користувач має можливість на свій розсуд зробити розклад, згідно якого буде відбуватися копіювання інформації на додатковий сервер. З додатковим архівом користувачеві будуть доступні такі ж функції: перегляд, пошук по архіву необхідної інформації та інше. Функція резервування серверів дає можливість пересилати відеозапис з певних IP-каналів на запасний сервер, якщо станеться помилка в роботі основного.

Роботу системи відеоспостереження, не залежно від її розміру, потрібно завжди тримати під контролем, спостерігати за станом роботи всіх складових елементів. Програмне забезпечення оснащено функцією моніторингу функціонування системи і відеокамер. Якщо відбувається якийсь збій в роботі, то оператор отримує відповідне повідомлення. Воно може бути у вигляді повідомлення на екрані монітора або певного звукового супроводу, а також у вигляді смс-повідомлення на мобільний телефон. Системи відеоспостереження, яка складається з великої кількості камер, необхідно приділяти набагато більше уваги на всіх етапах роботи, ніж системи з декількох пристроїв.