Достоїнства і недоліки гібридного відеоспостереження

0
210

Розвиток технологій послужило впровадження нового обладнання в області відеоспостереження. Для побудови більш гнучких і функціональних систем відеоспостереження виробники представляють увазі користувачів обладнання, яке може поєднувати в собі кілька стандартів. Такі пристрої називаються гібридними.

Зовсім недавно гібридний режим був доступний лише для HD-SDI — і IP-камер, оснащених аналоговим виходом, який, як правило, застосовувався для твору налаштування пристрою. Рідше його застосовували для запису. В цілому, дані камери відеоспостереження хоч і можна було назвати гібридними, але працювали вони у своєму основному режимі. З удосконаленням аналогових систем відеоспостереження AHD, CVI та TVI були створені гібридні відеокамери, які здатні працювати не тільки у своєму основному режимі + аналог, але і функціонувати в режимах AHD, CVI, TVI + аналог, маючи при цьому високу роздільну здатність зображення. Зазвичай такі пристрої позначаються як 4 в 1. Такі камери відеоспостереження мають дозвіл 1 Мп (720р).

Що стосується відеореєстраторів, то ситуація з цим обладнанням схожа. У ролі гібридного обладнання виступали аналогові відеореєстратори, які здатні підтримувати IP або HD-SDI. На ринку відеоспостереження також можна було зустріти відеореєстратори, в яких були поєднані дві технології IP і HD-SDI. У теперішній же час вже існує обладнання, здатне підтримувати одночасно декілька технологій: AHD + TVI + аналог + IP; AHD + CVI + аналог + IP. Обладнання, яке не здатне підтримує підключення ip-відеокамер поступово відходить на другий план.

Є й певні мінуси у використанні гібридного обладнання. В першу чергу, це більш висока вартість такого обладнання. Також можливі ситуації, коли аналогові камери відеоспостереження неможливо поєднати з деякими моделями відеореєстраторів. Такі проблеми були відсутні при використанні стандартного аналогового обладнання. Крім того, часто виникають труднощі з перемиканням режимів у камери відеоспостереження.

Для користувача процес вибору обладнання став більш складним. Щоб підібрати оптимальний варіант обладнання для побудови системи відеоспостереження необхідно витратити час на вивчення і розгляду різних моделей устаткування. В цілому, враховуючи деякі недоліки гібридного обладнання, можна сказати, що подібні пристрої є більш універсальними. Надалі гібридні камери і відеореєстратори будуть удосконалюватися, а, можливо, з’являться і нові стандартні відеоспостереження.