Інфрачервоні камери відеоспостереження

0
348

Інфрачервоні камери відеоспостереження оснащені інфрачервоним світлодіодним освітленням, яке розташоване навколо зовнішньої частини об’єктива камери. Людське око не здатне побачити інфрачервоне випромінювання. Довжина хвилі такого випромінювання більше, ніж у світла у видимому спектрі. Таке освітлення дає можливість відеокамері отримати гарне зображення при спостереженні за мало висвітленим об’єктом або в повній темряві. Якщо на об’єкті погане освітлення, то інфрачервона камера відеоспостереження може захоплювати зображення, які виглядають так само, як удень. Найчастіше таке обладнання використовується для спостереження на території з низьким рівнем освітленості, а також для зовнішнього спостереження в нічний час доби.

Інфрачервоні камери передають зображення в кольоровому варіанті до тих пір, поки надходить достатня кількість світла. Коли рівень освітлення стає не достатнім, камера перемикається в інфрачервоний режим. В цей час камера починає висвітлювати простір на спостережуваному об’єкті за допомогою вбудованих інфрачервоних світлодіодів. Зображення, яке передає камера в такому режимі, буде вже в чорно-білому вигляді. Так працюють інфрачервоні камери відеоспостереження всіх видів. Інфрачервоні камери відеоспостереженняЗдатність камери отримувати зображення в залежності від рівня освітленості вимірюється в люксах. Чим нижче буде вказано цей показник, тим краще камера бачить при поганій освітленості. Всі інфрачервоні відеокамери мають значення цього показника 0 люкс. Це говорить про те, що такі камери можуть бачити в повній темряві. Існують камери день/ніч. Не варто плутати це обладнання з інфрачервоними камерами. Перші не оснащені світлодіодами, а, відповідно, вони можуть отримувати картинку тільки за умови низької освітленості, але не здатні працювати в повній темряві.

Варто зазначити, що існують деякі умови, у яких робота інфрачервоних камер відеоспостереження стає максимально ефективною. Наприклад, якщо ІК-камера підібрана не у відповідності з розмірами приміщення, не вірно враховано значення дальності променя, то зображення буде виходити поганої якості або розмите. Ще один момент, на який потрібно звернути увагу, що ІЧ-камери не можуть бачити крізь дим. У таких випадках слід використовувати тепловізійне обладнання.