Особливості використання ширококутних і довгофокусних обєктивів відеоспостереження

0
392

Досить часто при створенні системи відеоспостереження не приділяють належну увагу вибору фокусної відстані для камер відеоспостереження. Як правило, при його виборі за основу беруть таку відстань, щоб об’єкт можна було розглянути на досить великій відстані. Місце розташування камери відеоспостереження підбирають залежно від ракурсу спостереження, а також, зрозуміло, щоб не було ніяких перепон і було відповідне освітлення.

Відстань на якій буде вестися спостереження може істотно відрізнятися. Це може бути як кілька метрів, так і декілька сотень метрів. В залежності від таких даних і підбирається фокусна відстань. Зазвичай, при використанні об’єктивів, які мають фокусну відстань середнього значення, не виникає яких-небудь складнощів в роботі, а от при роботі з ширококутними ж і длиннофокусными об’єктивами можуть бути певні складнощі.

Отже, спочатку розглянемо особливості використання ширококутних об’єктивів. Для ширококутного об’єктиву характерна висока нерівномірність освітленості по полю. Наступна проблема — це нерівномірна роздільна здатність по полю зору. З-за цього на зображенні ми бачимо, що втрачається чіткість в напрямку від центру. Також на зображенні спостерігаються і інші дефекти. Спотворення спостерігається за рахунок того, що для таких об’єктивів характерна велика різниця збільшення об’єктів, які розташовані на малій і великій відстані. Загалом, дуже ширококутні об’єктиви не варто застосовувати у відеоспостереженні. Якщо при побудові системи відеоспостереження на об’єкті розташувати її в правильному місці, використовувати діагональні ракурси, то можна буде обмежитися використанням кутом поля зору, який не буде перевищувати 70º.

У тому випадку, якщо не можна обійтися без широкого кута огляду, то в якості вирішення такої ситуації можна використовувати кілька камер відеоспостереження в одному місці. Наприклад, встановлюються три відеокамери, які мають однакові об’єктиви із середнім фокусом. Якщо встановити кілька моніторів і організувати передачу на них зображення, то оператор зможе вести спостереження за подіями в панорамному режимі.

Використання занадто довгофокусних об’єктивів несе за собою певні проблеми. Для таких пристроїв характерний високий рівень чутливості до точності фокусування. Якщо відеокамери, оснащені такими об’єктивами, встановити на хиткій основі, то з-за різного роду вібрацій будуть перешкоди на відеопотоці. Крім того, на якості картинки будуть помітні впливу таких природних чинників, як опади, туман та інше. Довгофокусні об’єктиви спотворюють зображення таким чином, що спостережуване простір на картинці стискається вздовж візирної осі. Таким чином, при підборі обладнання слід дуже ретельно підходити до всіх технічними характеристиками, так як кожне пристрій може мати значні недоліки при використанні його для конкретних цілей.