Підвищення безпеки обєктів транспортної інфраструктури з допомогою відеоспостереження

0
198

Транспортна система вдосконалюється, засоби пересування пасажирів переходять на автоматизований рівень, їх кількість збільшується, а, відповідно, потрібні більш сучасні інструменти для забезпечення контролю і безпеки на цих об’єктах. Завдяки розвитку сучасних технологій з’являється можливість використовувати обладнання, яке здатне своєчасно виявити і запобігти розвиток надзвичайної ситуації на об’єкті.

В цілому, всі завдання, які стосуються безпеки у транспортній сфері, можна розділити на два види: перший — моніторинг за безперервною роботою обладнання на об’єкті, другий — запобігання протиправних дій, а також їх фіксація, якщо подія вже відбулася. Всі зазначені завдання можна вирішити за рахунок установки відеосистеми. Слід врахувати, що системи відеоспостереження оснащуються видеоаналитикой для більшої функціональності.

Всі об’єкти транспортної сфери поділяються на декілька категорій:

 • Засоби пересування: поїзди, літаки, маршрутні транспортні засоби, водний транспорт.
 • Об’єкти інфраструктури: авто — і залізничні вокзали, аеропорти тощо.
 • Автомобільні дороги, залізничні колії і переїзди.
 • Тунелі, мости, шляхопроводи.
 • Кожна з них володіє своїми особливими характеристиками, а відповідно системи відеоспостереження виконують завдання, характерні для кожного об’єкта. Інформація, отримана з застосуванням відеоаналітікі, може бути використана, наприклад, у логістичних цілях. На їх основі можна коригувати маршрути, що допоможе знизити витрати на доставку. Підвищення безпеки обєктів транспортної інфраструктури з допомогою відеоспостереження

  Використання камер відеоспостереження на самому транспорті дає можливість забезпечити безпеку пасажирів і водія. На деяких транспортних засобах відеосистема функціонує в онлайн режимі і вся інформація, отримана з камер відеоспостереження забезпечує контроль за поточною ситуацією як в салоні з пасажирами, так і в кабіні біля водія. Всі дані обов’язково зберігаються в архіві, щоб надалі з легкістю відновити події. Оснащення об’єктів транспортної сфери відеосистемами пов’язано зі складною криміногенною обстановкою в сучасному світі. Завдяки сучасному обладнанню можна істотно підвищити рівень безпеки на об’єкті.

  Сучасні системи відеоспостереження, що мають функції відеоаналітікі, можуть реагувати на умисне закриття огляду пристрою або його засвічення. Відеоспостереження ведеться в онлайн режимі, а такі події визначаються автоматично, тому злочинцям не вдасться такими способами позбавити об’єкт контролю. Також з допомогою відеоаналітікі, пристрої можуть зафіксувати появу в кадрі диму і вогню, що дуже актуально на об’єктах, де є ризик займання.

  Завдяки функціям відеоаналітікі в цілях контролю на об’єкті можна відстежувати пересування людей, детектувати залишені без нагляду речі, контролювати проникнення на певну територію та ін. Всі перераховані вище можливості у сфері транспортної безпеки відіграють важливу роль, а впоратися з ними може тільки система відеоспостереження, що володіє функціями відеоаналізу.