Поділ систем відеоспостереження на групи

0
151

З кожним роком вибір обладнання для систем відеоспостереження стає все ширше. Виробники намагаються йти в ногу з часом, розробляють різні нововведення. В даний час асортимент відеообладнання настільки великий, що, напевно, кожен користувач зможе знайти пристрій, який буде відповідати всім заявленим потребам. Системи відеоспостереження можна віднести до трьох груп.

Почнемо з першої групи. До неї можна віднести такий спосіб побудови системи відеоспостереження, в якому серед використовуваного обладнання немає комп’ютера. Дана система буде функціонувати за рахунок відеореєстратора. Основними плюсами такої системи відеоспостереження можна назвати простоту і зручність використання, відсутності необхідності перезавантаження обладнання, на відміну від комп’ютера. А також виключена ймовірність злому і вірусних атак. На жаль, мінуси такої системи також є. До них можна віднести обмеженість функціональності, відсутність одночасного перегляду архівних записів і онлайн режиму.

До другої групи віднесемо системи відеоспостереження, які функціонують з допомогою персонального комп’ютера. Така система володіє широкими функціональними можливостями. Можна вільно переходити від однієї камери на іншу і переглядати одночасно відео з архіву і онлайн режиму. Також можливе розширення системи, збільшення використовуваних відеокамер. Але тут існує ризик втрати даних. По-перше, при перезавантаженні комп’ютера запис не здійснюється, а по-друге, зростає ризик злому даних на комп’ютері і поява вірусів.

І остання група — це IP відеоспостереження. Така система досить широко використовується серед користувачів. Вона функціонує за допомогою всесвітньої павутини. Для роботи такої системи потрібно просто підключити ip відеокамери до мережі інтернет. Таке обладнання забезпечує передачу зображення високої якості. Користувач може віддалено мати доступ до камер, керувати ними. З будь-якого пристрою можна отримати зображення в режимі реального часу. Використання хмарного сервісу надає масу переваг для користувача. Зберігання інформації в хмарному архіві можливо без придбання додаткового обладнання. Кількість камер, які будуть встановлені в такій системі може бути будь-яким. Питання вартості обладнання. Вартість IP обладнання вище ніж аналогового, але слід також звернути увагу на кількість витрат, необхідних для встановлення обладнання та його обслуговування. Необхідно в комплексі розглядати всі плюси і мінуси кожної системи відеоспостереження.