Система віддаленого відеоспостереження через телефон та інтернет

0
530

У повсякденному житті ми використовуємо сучасну техніку для різних цілей. У смартфоні звичайного користувача можна знайти масу додатків, які можуть бути використані як для роботи та навчання, а також для розваг. Крім цього, існують і спеціальні програми, які перетворюють смартфон в спеціалізований пристрій управління певними процесами. Не залишилася без уваги і така важлива сфера, як безпека. Багато виробників обладнання для систем відеоспостереження та програмного забезпечення надають своїм користувачам можливість дистанційно керувати системою відеоспостереження за допомогою мобільних додатків для смартфонів.

Віддалений доступ до камер відеоспостереження з допомогою інтернету вже досить давно використовується на практиці. Більшою мірою така послуга користувалася попитом серед приватних користувачів. Останнім часом удосконалення техніки дозволяє по новому відкрити мобільний відеоспостереження. В даний час смартфони представляють багатофункціональні пристрої, які можна порівняти навіть з ПК. За допомогою вдосконалених технічних можливостей мобільних пристроїв віддалене відеоспостереження з їх використанням тепер можливо застосовувати в самих різних сферах.

Звичайно ж, як найбільш поширеною областю застосування віддаленого відеоспостереження через телефон є приватне використання. Користувачі часто використовують сучасні технології для спостереження за будинком, квартирою або нянею, яка залишилася з дітьми. Відеоспостереження через інтернет дає можливість користувачеві бути в будь-який час доби в курсі всіх подій, що відбуваються. Крім того, подібні технології стали широко використовуватися в бізнесі. Власник може віддалено проконтролювати діяльність свого підприємства навіть не перебуваючи на об’єкті. У будь-який час можна дізнатися наскільки ефективно виконують роботу співробітники, а також яка в цілому обстановка на об’єкті. Віддалений контроль дозволяє власнику оцінити всі недоліки в роботі і прийняти необхідні рішення для підвищення ефективності в роботі.

Також досить важливу роль відіграє використання системи відеоспостереження та віддаленого контролю на виробничих підприємствах. На таких об’єктах, як правило, використовується велика кількість техніки і обладнання, яка повинна завжди знаходитися у справному стані. Системи відеоспостереження дозволяють в потрібний час зафіксувати відхилення в роботі устаткування і почати необхідні дії. Віддалене спостереження дозволяє виявляти такі порушення в будь-який час доби і допомагає уникнути виникнення надзвичайних ситуацій.

Віддалене відеоспостереження за допомогою мобільних пристроїв організувати досить просто. Є кілька головних принципів створення такої системи: організація віддаленого перегляду за допомогою технічних можливостей ip-камер відеоспостереження; використання хмарного сервісу відеоспостереження; передача інформації зі стаціонарних пристроїв (відеореєстратор). Для використання першого варіанту необхідні ip-камери відеоспостереження, які можна підключити до інтернету за допомогою роутера. Після цього здійснюється просте настроювання пристроїв, а на смартфон встановлюється спеціальний додаток, за допомогою якого і буде відкрито віддалений доступ. Зберігання архівних записів відбувається на вбудовану в камеру карту пам’яті, що є недоліком такої системи. Якщо станеться крадіжка відеокамери або псування обладнання, то всі дані будуть безповоротно втрачені.

Останнім часом актуальним способом організації віддаленого відеоспостереження є використання хмарного сервісу. Для того, щоб створити систему відеоспостереження, засновану на хмарному сервісі потрібно мінімальний набір обладнання, а саме: ip-камера відеоспостереження і підключення до інтернету. Після підключення відеокамери вона додається в особистий кабінет користувача, де він зможе повністю управляти пристроєм, переглядати онлайн зображення, а також архівні записи. Всі збережені дані з камер відеоспостереження будуть зберігатися в хмарному архіві. В залежності від компанії, яка надає хмара, хмарний сервіс може мати деякі функціональні відмінності. Наприклад, хмарний сервіс від компанії Cambat є універсальним сервісом, що надає користувачеві широкий вибір обладнання, а віддалений доступ можливий абсолютно з будь-яких пристроїв з виходом в інтернет, у тому числі і з телефону. Для смартфона компанія Cambat розробила спеціальний додаток, який робить віддалений онлайн перегляд зображення з камер і архівних відеозаписів максимально зручним. Хмарний сервіс відеоспостереження забезпечує надійне збереження відеозаписів навіть у випадку крадіжки обладнання.

Якщо перед користувачем стоїть завдання створення складної системи відеоспостереження, яка буде спостерігати за різними важливими об’єктами на виробництві і виконувати безліч функцій, то варто задуматися про створення системи відеоспостереження з використанням певного програмного забезпечення та серверного обладнання. Як правило, такі системи відеоспостереження володіють безліччю додаткових функцій, з допомогою яких контроль за діяльністю стає більш зручним і доступним.

Не можна не помітити, що розвиток технічних можливостей у сфері відеоспостереження здатне значно спростити роботу користувача. Саме мобільні додатки, які широко використовуються у сфері відеоспостереження, роблять процес відеоспостереження досить багатофункціональним і виступають в ролі інструменту віддаленого контролю і управління процесами.