Система відеоспостереження для невеликої організації

0
176

Використання систем відеоспостереження на об’єктах передбачає не тільки ретельний моніторинг того, що відбувається, але також попередження і своєчасне реагування на вже виниклу ситуацію. Як правило, великий обсяг інформації, яка передається з камер відеоспостереження зберігається певний проміжок часу. Досить часто виникають ситуації, коли якась важлива подія, яка зафіксувала камера відеоспостереження залишається без уваги оператора. Розбір всіх деталей події відбувається вже в подальшому за допомогою відеозапису. Причини подібних ситуацій можуть бути наступні:

  • Некваліфіковані співробітники. В даний час в навчальних закладах відсутні відповідні напрями навчання, тому досить часто посаду оператора відеоспостереження може обіймати людина, яка не має абсолютно ніякого досвіду роботи в подібній сфері.
  • Неправильно обладнане робоче простір. Багато які організації застосовують невірний підхід при побудові системи відеоспостереження, коли питання створення пункту спостереження залишають на останній момент. Досить часто саме неправильно організоване робоче місце стає причиною неефективної роботи оператора. Досить складно встежити за всім, що відбувається, коли на одному моніторі потрібно переглядати зображення з великої кількості камер одночасно. Абсолютно протилежна ситуація також не зіграє позитивну роль, коли перед оператором буде розташована велика кількість моніторів. У цьому випадку вся інформація просто не буде потрапляти в поле зору оператора.
  • Фізичні особливості співробітника. Причиною несвоєчасного або некоректного реагування оператора на події можуть бути фізичні та психологічні особливості. Співробітник може володіти всіма необхідними знаннями в області моніторингу, знати всі необхідні дії, які необхідно зробити у разі події, але його психологічні особливості не дозволяють йому вести спостереження за об’єктом з високим рівнем уваги протягом тривалого часу.
  • Система відеоспостереження для невеликої організаціїЦе тільки самі основні причини, які можуть сприяти неефективного контролю за ситуацією на об’єкті. Такі проблеми в роботі системи відеоспостереження може вирішити інтелектуальне обладнання для відеосистем. Сучасні технології дозволяють отримувати інформацію з ip-камер відеоспостереження, відбирати необхідні дані, а потім проводити аналіз цих даних вже створеного алгоритму. Результатом є передача системою тривожних повідомлень, які попереджають про який-небудь подію, помічену камерами відеоспостереження.

    При використанні інтелектуальної системи відеоспостереження аналіз інформації відбувається з допомогою пристроїв, які формують зображення. В даний час серед користувачів широко поширені ip-системи відеоспостереження, тому варто зробити акцент на такому відеообладнання, як ip-відеореєстратори і ip-камери відеоспостереження. Такі пристрої мають досить високу продуктивність і можуть бути використані для виявлення на об’єкті, контролю за його периметром і ін.

    З допомогою мережевих відеореєстраторів, камер можна робити відправку тривожних записів або картинок, наприклад, на електронну пошту. Детектори руху, які розташовуються у певних місцях використовуються для отримання необхідної інформації. Крім того, існують камери відеоспостереження, оснащені RIP датчиками. Суть роботи такого датчика полягає в тому, що кожен об’єкт випромінює певний рівень тепла. Довжина хвилі за висить від того, якою буде рівень температури об’єкта. Саме таке випромінювання і сприймають датчики. Це дає можливість, наприклад, вести відеозапис тільки при появі людини в кадрі.

    Сучасні системи відеоспостереження можуть бути незамінними не тільки для забезпечення безпеки на об’єктах, але і є помічниками у веденні бізнесу. Нові технології в світі відеоспостереження дозволяють автоматизувати такі процеси, як підрахунок відвідувачів, виявлення несправностей у роботі устаткування, контроль за виробничим процесом та інші.